SVARBI INFORMACIJA!
Informuojame, kad nuo 2020 m. lapkričio 16 d. iki lapkričio 27 d. karantino metu Alytaus muzikos mokykloje ugdymo procesas vyks mišriuoju būdu, savaitės dienas išdėstant taip:
Pirmadienį, antradienį ir trečiadienį 1–3 klasių mokiniams specialybės pamokos vyks kontaktiniu būdu. 4–8 klasių mokiniams specialybės pamokos vyks kontaktiniu būdu tik individualiai susitarus su mokytoju, visiems kitiems mokiniams specialybės pamokos vyks nuotoliniu būdu.
Ketvirtadienį ir penktadienį visos pamokos vyks nuotoliniu būdu.
Solfedžio ir muzikos istorijos pamokos vyks nuotoliniu būdu per Microsoft Teams. Jeigu dar neturite prisijungimo slaptažodžių, skambinkite pavaduotojai ugdymui.
Primename, kad karantino metu:
* tėvai gali palydėti/pasitikti vaikus tik iki Mokyklos durų, į vidų eiti negalima, mažesnius mokinius pasitiks nuo durų mokyklos darbuotojas;
* į pamokas gali atvykti tik mokiniai, kuriems nepasireiškė karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. (Tokie mokiniai mokomi nuotoliniu būdu);
* draudžiama į mokyklą atvykti darbuotojams ar mokiniams, jeigu jiems skiriama izoliacija ar nuotolinis mokymas bendrojo ugdymo mokykloje.
Gruodis – advento mėnuo. Tai susikaupimo ir susitaikymo metas. Jis skirtas įprasminti Kalėdų stebuklo laukimą. Gruodžio 6 dieną Styginių ir Liaudies instrumentų skyrių mokiniai vyko į Varėnos rajone, Pamerkių kaime esančią Laimos ir Kosto Mačionių sodybą „Grikucis“, kurioje dalyvavo adventinėje pažintinėje-edukacinėje programoje. Mokinius lydėjo mokytojos Rita Frendzelienė ir Edita Radvilavičienė. Pirmieji įspūdžiai prasidėjo išlipus iš autobuso, nes į kaimą reikėjo patekti bezdžionių tiltu per Merkio upę. Tiltas medinis ir ganėtinai ilgas, todėl dėl saugumo buvo patarta juo eiti ne daugiau kaip 15 žmonių. Iki sodybos pėsčiomis apie 0,5 km. ėjome per seną gatvinį Pamerkių kaimą.
Mus maloniai pasitikę sodybos šeimininkai patikino visas blogas mintis palikti ties sodybos tvora, o skambinant sodybos varpui – užeiti. Čia laukė pirmoji užduotis – reikėjo įvardinti, kokia nata skamba varpo gaudesys. Tai buvo sol diezas. Šeimininkai vaikams parodė, kaip atspėti augančio medžio amžių, papasakojo, kad sodyba atstatyta išlaikant senųjų sodybų struktūrą – erdvus kiemas, tradiciniai pastatai, senoviniais dzūkiškais raštais puoštos namų langinės. Edukacinės programos metu vaikai skanavo grikinio pyrago su obuoliene ir kvapnia žolelių arbata, stebuklingai skanias bulves, darycinį. Užvalgę kibo į darbus. Kiekvienas iš mielinės tešlos darė figūrinius sausainius (drugelius) ir kepė senovinėje krosnyje. O vėliau prie gražia linine staltiese padengto stalo darbavosi „Papuošk eglutę rankų darbo žaisliukais!“ programėlėje, kur kiekvienas išmoko iš vilnos suvelti rutuliuką, kuris dar šiek tiek įdėjus darbo virto tikru kalėdiniu žaisliuku. Visi dalyviai į namus parsivežė savo rankų darbo lauktuvių, į kurias įdėjo darbo, rankų šilumos, meilės.
Pilni malonių įspūdžių ir teigiamų emocijų, kurių buvo labai daug, laimingi grįžome namo kupini noro pasidalinti su draugais tuo, ką pamatėme ir patyrėme. Rytojaus dieną atėję į pamokas, mokiniai linksmai dalijosi praėjusios dienos prisiminimais. Tokios etnokultūrinio pobūdžio edukacinės programos, kurių pagrindą sudaro vaikų ir jaunimo meninė saviraiška, kultūrinis ir pažintinis ugdymas, skatina mokinių motyvaciją daugiau pažinti savo kraštą, jo tradicijas, papročius.
Muzikos mokytoja ekspertė Rita Frendzelienė