SVARBI INFORMACIJA!
Informuojame, kad nuo 2020 m. lapkričio 16 d. iki lapkričio 27 d. karantino metu Alytaus muzikos mokykloje ugdymo procesas vyks mišriuoju būdu, savaitės dienas išdėstant taip:
Pirmadienį, antradienį ir trečiadienį 1–3 klasių mokiniams specialybės pamokos vyks kontaktiniu būdu. 4–8 klasių mokiniams specialybės pamokos vyks kontaktiniu būdu tik individualiai susitarus su mokytoju, visiems kitiems mokiniams specialybės pamokos vyks nuotoliniu būdu.
Ketvirtadienį ir penktadienį visos pamokos vyks nuotoliniu būdu.
Solfedžio ir muzikos istorijos pamokos vyks nuotoliniu būdu per Microsoft Teams. Jeigu dar neturite prisijungimo slaptažodžių, skambinkite pavaduotojai ugdymui.
Primename, kad karantino metu:
* tėvai gali palydėti/pasitikti vaikus tik iki Mokyklos durų, į vidų eiti negalima, mažesnius mokinius pasitiks nuo durų mokyklos darbuotojas;
* į pamokas gali atvykti tik mokiniai, kuriems nepasireiškė karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. (Tokie mokiniai mokomi nuotoliniu būdu);
* draudžiama į mokyklą atvykti darbuotojams ar mokiniams, jeigu jiems skiriama izoliacija ar nuotolinis mokymas bendrojo ugdymo mokykloje.
Gruodžio 6 dieną Muzikos mokyklos mokytojai gilino žinias seminare „Mokinių atmintis ir dėmesys: lūkesčiai ir realybė“. Seminarą vedė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja, karjeros ugdymo konsultantė Laura Dubosaitė.
Siekiant gerų mokymosi rezultatų, ypač reikšmingi yra pedagogų gebėjimai užtikrinti nuolatinį mokinių dėmesingumą bei optimaliai išnaudoti atminties potencialą. Pedagogai turi žinoti ir mokėti pritaikyti kuo daugiau įvairių būdų, leidžiančių susidoroti su įvairiomis mokymo problemomis. Mokinių psichikos ypatumų pažinimas ženkliai pagerina mokymo rezultatus bei sukuria žymiai palankesnę mokomąją aplinką.
Šiame seminare buvo aptarti mokinių atminties ypatumai, jų įtaka mokymosi kokybei, analizuojamos mokinių dėmesio savybės, būdai, padedantys sutelkti mokinių dėmesį bei pagerintys mokinių atmintį. Mokytojai galėjo kritiškai įvertinti turimą patirtį ir gautas teorines žinias pabandyti pritaikyti praktikoje.
Seminaro lektorė, psichologė, pedagogė, patirtinių mokymų vadovė Laura Dubosaitė negailėjo seminaro dalyviams geros nuotaikos ir nuoširdžių patarimų.
„Lektorės kalbėjimo maniera, minčių dėstymo būdas, žaisminga nuotaika seminare − puikiausia iliustracija, kaip rutiniški teiginiai tampa patraukliais, netikėtais sau patiems atradimais. Dar kartą įsitikinau, jog genialumas slypi paprastume, o mokymo procesas − neišsemiama kūrybos versmė...“ – mokytoja Daiva Martikonytė.
„Laurą Dubosaitę girdėjau jau ne pirmą kartą. Jos seminarai ilgai lieka atmintyje, kadangi yra daug ir lengvai suprantamų pavyzdžių, užduočių ir testų. Ši lektorė neatsiejama nuo humoro ir juoko pro ašaras. Ypač naudinga, mano nuomone, buvo dalis apie valingą ir nevalingą dėmesį, jų derinimą pamokoje“ – mokytoja Jūratė Dambrauskienė.
„Supratau, kad laimėjimus pasiekia mokiniai ne tiek savo nepaprastu talentu, kiek neįprasta kasdienine drausme. Pamokoje turi vyrauti emocinis pastovumas“ – mokytoja Birutė Jočienė.
„Iš šios dienos seminaro man įstrigo mintis apie atmintį, kad išmoktų dalykų išsilaikymas tam tikrą laiką yra labai ribotas ir nereikia stengtis to mokiniui per daug diegti. Aš supratau, kad išlaikyti atmintį yra labai sudėtinga. Matyt, yra trumpalaikė atmintis, kuri išlaiko kelis, pvz. 7 skaičius, kol surenkame telefono numerį. Paskui ši informacija pamirštama arba perduodama ilgam laikymui. Šį faktą naudosiu užduodant užduotis mokiniams“ – mokytojas Rimantas Jočys.
„Seminaras puikus – pagrįstas praktiniais žaidimais. Naudingi patarimai, taiklūs pastebėjimai. Supratau, kad kuo arčiau vaiko, jo pasaulio, tuo lengviau mokyti ir mokytis“ – mokytoja Violeta Dumbliauskienė.
„Įtraukus ir labai prasmingas seminaras. Lektorė sužavėjo žaismingais ugdymo metodais, pateikė puikių pavyzdžių, kuriuos galima pritaikyti ugdymo procese. Mielai sudalyvaučiau ir kituose lektorės renginiuose“ – mokytoja Neringa Miliauskienė.
„Labai prasmingas seminaras. Lektorė išlaikė klausytojų tiek valingą, tiek nevalingą dėmesį. Sveikas humoras ir vaizdingos priemonės, ką dar galima pritaikyti savo darbe?“ – mokytoja Genovaitė Baniukevičienė.