SVARBI INFORMACIJA!
Informuojame, kad nuo 2020 m. lapkričio 16 d. iki lapkričio 27 d. karantino metu Alytaus muzikos mokykloje ugdymo procesas vyks mišriuoju būdu, savaitės dienas išdėstant taip:
Pirmadienį, antradienį ir trečiadienį 1–3 klasių mokiniams specialybės pamokos vyks kontaktiniu būdu. 4–8 klasių mokiniams specialybės pamokos vyks kontaktiniu būdu tik individualiai susitarus su mokytoju, visiems kitiems mokiniams specialybės pamokos vyks nuotoliniu būdu.
Ketvirtadienį ir penktadienį visos pamokos vyks nuotoliniu būdu.
Solfedžio ir muzikos istorijos pamokos vyks nuotoliniu būdu per Microsoft Teams. Jeigu dar neturite prisijungimo slaptažodžių, skambinkite pavaduotojai ugdymui.
Primename, kad karantino metu:
* tėvai gali palydėti/pasitikti vaikus tik iki Mokyklos durų, į vidų eiti negalima, mažesnius mokinius pasitiks nuo durų mokyklos darbuotojas;
* į pamokas gali atvykti tik mokiniai, kuriems nepasireiškė karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. (Tokie mokiniai mokomi nuotoliniu būdu);
* draudžiama į mokyklą atvykti darbuotojams ar mokiniams, jeigu jiems skiriama izoliacija ar nuotolinis mokymas bendrojo ugdymo mokykloje.
Lapkričio 15 dieną į Alytaus muzikos mokykloje vykusį VII lietuviškos muzikos festivalį-konkursą „Atlėk, sakale“ susirinko jaunieji atlikėjai iš Alytaus, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Elektrėnų, Lazdijų, Plungės, Druskininkų, Prienų ir kitų muzikos ir meno mokyklų. Renginio dalyviai muzikavo kolektyvuose, grodami įvairiais muzikos instrumentais – smuiku, fortepijonu, akordeonu, kanklėmis, skudučiais bei įvairiais pučiamaisiais instrumentais.
Festivalio-konkurso dalyvius vertino dvi žiuri komisijos, kuriose dalyvavo Kazys Stonkus, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos profesorius, Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos prezidentas, Tarptautinės akordeonistų federacijos prie UNESCO muzikinio komiteto narys, atlikėjas, Dileta Kubilienė, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos kanklių mokytoja metodininkė, Vida Adomavičienė, Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos fleitos mokytoja ekspertė, Sigita Dūdėnienė, Vilniaus „Liepaičių“ muzikos mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė, Irena Gudebskienė, Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus akordeono mokytoja ekspertė, Eglė Sakavičienė, Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos smuiko mokytoja ekspertė, Ieva Tijūnelienė, Trakų meno mokyklos smuiko mokytoja metodininkė, Zita Labutienė, Kauno 1-osios muzikos mokyklos, Kauno „Vyturio“ gimnazijos, Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų birbynės mokytoja metodininkė, Vilma Grigaitienė, Lazdijų meno mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė ir Gintautas Kubilius, Kauno 1-osios muzikos mokyklos trombono mokytojas metodininkas.
Renginyje skambėjo įvairi muzika, tačiau didžiausias dėmesys buvo skiriamas lietuvių autorių kūriniams. Už originaliausias ir išraiškingiausias lietuvių autorių kūrinių interpretacijas dalyviams komisija skyrė specialius prizus – „Sakalus“, kuriuos šiais metais apipavidalino kūrėjas Leonas Žukauskas. Trys iš aštuonių prizų iškeliavo į Marijampolės, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko ir Elektrėnų muzikos ir meno mokyklas, o likusieji – Alytaus muzikos mokyklos jauniesiems talentams – Ugnei Valatkaitei ir Mantui Veselgai (fortepijoninis duetas), mokytoja Lina Abromavičienė, instrumentiniam trio – Ąžuolui Vaičaičiui (saksofonas), Dominykai Peciulevičiūtei (kanklės) ir Liepai Jankauskaitei (kanklės), mokytojai – Paulius Adomaitis ir Edita Radvilavičienė, duetui – Domantui Michalkevičiui (saksofonas tenoras) ir Viltei Verseckaitei (fortepijonas), mokytojai – Rimantas Jočys ir Genovaitė Baniukevičienė, duetui – Tomai Mensevičiūtei (kanklės) ir Ūlai Jaruševičiūtei (fortepijonas), mokytojos – Edita Radvilavičienė ir Lina Abromavičienė, styginių kvartetui – Izabelei Gervelytei, Gabijai Krikščiūnaitei, Edvardui Vinerskui, Gerdai Valentinavičiūtei, mokytoja Ingrida Krikščiūnienė.
Tikimės, kad šis renginys sušildė visų dalyvių, jų mokytojų, tėvelių ir klausytojų širdis bei įkvėpė auginti ir tausoti savo Tėvynę ir puoselėti bei didžiuotis savo krašto kultūra, menu ir pasiekimais.
Mokytoja metodininkė Violeta Ligeikienė