SVARBI INFORMACIJA!
Informuojame, kad nuo 2020 m. lapkričio 16 d. iki lapkričio 27 d. karantino metu Alytaus muzikos mokykloje ugdymo procesas vyks mišriuoju būdu, savaitės dienas išdėstant taip:
Pirmadienį, antradienį ir trečiadienį 1–3 klasių mokiniams specialybės pamokos vyks kontaktiniu būdu. 4–8 klasių mokiniams specialybės pamokos vyks kontaktiniu būdu tik individualiai susitarus su mokytoju, visiems kitiems mokiniams specialybės pamokos vyks nuotoliniu būdu.
Ketvirtadienį ir penktadienį visos pamokos vyks nuotoliniu būdu.
Solfedžio ir muzikos istorijos pamokos vyks nuotoliniu būdu per Microsoft Teams. Jeigu dar neturite prisijungimo slaptažodžių, skambinkite pavaduotojai ugdymui.
Primename, kad karantino metu:
* tėvai gali palydėti/pasitikti vaikus tik iki Mokyklos durų, į vidų eiti negalima, mažesnius mokinius pasitiks nuo durų mokyklos darbuotojas;
* į pamokas gali atvykti tik mokiniai, kuriems nepasireiškė karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. (Tokie mokiniai mokomi nuotoliniu būdu);
* draudžiama į mokyklą atvykti darbuotojams ar mokiniams, jeigu jiems skiriama izoliacija ar nuotolinis mokymas bendrojo ugdymo mokykloje.
Spalio 2 d. Alytaus muzikos mokyklos mokiniai su mokytojomis Rita Frendzeliene ir Edita Radvilavičiene vyko į Druskininkus, kur turėjo dvi edukacines programas. Pirmoji programa – ekskursija po Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklą. Šios mokyklos smuiko mokytoja ekspertė Eglė Sakavičienė papasakojo apie mokyklos istoriją, aprodė mokyklos klases, salę, dailės mokinių darbų parodą, mokyklos foje langus puošiančius gražiuosius vitražus, kurių kiekvienais metais vis daugėja. Nuolatinėje ekspozicijoje jų net 6 ir juose – M. K. Čiurlionis bei jo kūrybos atgarsiai.
Kita edukacinė programa vyko nekasdieninėje aplinkoje – dalyviai lankėsi parodomojoje šakočio kepimo programoje Druskininkuose. Programos metu mokiniai stebėjo šakočio gamybos procesą atviroje židinio liepsnoje, sužinojo jo atsiradimo istoriją, iš ko ir kaip kepamas šakotis. Taip pat dalyviai sužinojo, kuo skiriasi lietuviškasis šakotis nuo vokiškojo, kokį šakotį mūsų protėviai kepė akmens amžiuje. Programos metu ne tik sužinojo šakočio, kuris laikomas Lietuvos tautiniu paveldu, atsiradimo istoriją, pamatė visą gamybos procesą, bet ir patys jame dalyvavo pildami tešlą ant volo kepimo metu, ir, žinoma, ragaudami šakotį su arbata. Geriausi kepėjai buvo apdovanoti „geriausio kepėjo diplomais“. Mokiniai atsakinėjo į kepėjos klausimus apie šakotį, o teisingiausiai atsakiusiojo į užduodamus klausimus laukė staigmena.
Savo pačių rankomis pagamintą šakotį mokiniai nutarė skirti artėjančiai Tarptautinei mokytojų dienai ir pavaišinti visus mokyklos mokytojus. Dalyviai taip pat aplankė pirmajį ir vienintelį pasaulyje Šakočių muziejų, kuriame iki šiol eksponuojamas analogų neturintis šakotis – Gineso rekordininkas. Pastarojo aukštis – net 3 metrai 72 centimetrai, o sveria šis milžinas beveik 86 kg. Ekskursijos metu sužinojo, kuo kitų šalių šakočiai skiriasi nuo lietuviškojo, stebėjo skirtingų tautų šakočius, kepamus užsienio šalyse: Vengrijoje, Švedijoje, Japonijoje, Lenkijoje ir kitur, pamatė daugybę senovinių indų ir įrankių, naudotų šakočių gamybai.
Išvyka į Druskininkus patiko visiems jos dalyviams. Be to, gerokai praplėtė žinias apie lietuvių tautinį kulinarinį paveldą. Įspūdžiai nepamirštami! Saldžiai privalgę ir linksmi, savyje dar daugiau praturtėję, Alytaus muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojos grįžo namo.
Smuiko mokytoja ekspertė Rita Frendzelienė