foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Alytaus muzikos mokykla

SVARBI INFORMACIJA!

Informuojame, kad nuo 2020 m. lapkričio 16 d. iki lapkričio 27 d. karantino metu Alytaus muzikos mokykloje ugdymo procesas vyks mišriuoju būdu, savaitės dienas išdėstant taip:

Pirmadienį, antradienį ir trečiadienį 1–3 klasių mokiniams specialybės pamokos vyks kontaktiniu būdu. 4–8 klasių mokiniams specialybės pamokos vyks kontaktiniu būdu tik individualiai susitarus su mokytoju, visiems kitiems mokiniams specialybės pamokos vyks nuotoliniu būdu.

Ketvirtadienį ir penktadienį visos pamokos vyks nuotoliniu būdu.

Solfedžio ir muzikos istorijos pamokos vyks nuotoliniu būdu per  Microsoft Teams. Jeigu dar neturite prisijungimo slaptažodžių, skambinkite pavaduotojai ugdymui.

Primename, kad karantino metu:

* tėvai gali palydėti/pasitikti vaikus tik iki Mokyklos durų, į vidų eiti negalima, mažesnius mokinius pasitiks nuo durų mokyklos darbuotojas;

* į pamokas gali atvykti tik mokiniai, kuriems nepasireiškė karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. (Tokie mokiniai mokomi nuotoliniu būdu);

* draudžiama į mokyklą atvykti darbuotojams ar mokiniams, jeigu jiems skiriama izoliacija ar nuotolinis mokymas bendrojo ugdymo mokykloje. ERASMUS+ KA2

Aplankykite mūsų projekto svetainę

VISIT SITE

Sveikiname

Sveikiname įvairių konkursų, koncertų nugalėtojus, laureatus

Plačiau

J. Gringytės labdaros ir paramos fondas

Justinos Gringytės labdaros ir paramos fondas

Plačiau

Skelbimai

Įvairių koncertų, renginių skelbimai ir konkursų nuostatai

Plačiau

Renginių kalendorius

<<  <  Balandžio 2024  >  >>
 Pi  A  T  K  P  Š  S 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Nuorodos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Kovo 29 d. Alytaus muzikos mokykloje vyko I respublikinė konferencija „Inovacijų integravimo galimybės ugdymo kokybės gerinimui“, skirta muzikos, meno, dailės, teatro ir kitų formaliojo ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo įstaigų mokytojams.

Konferencijos organizatorius − Alytaus muzikos mokykla, partneriai – Alytaus miesto savivaldybė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vytauto Didžiojo universitetas, Vilniaus dailės akademija, Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla.

Inovacijos ugdymo srityje apima platų temų spektrą: IT, tarpdalykiniai ryšiai, mokinio ir mokytojo santykiai. Bendradarbiavimas, problemų sprendimas, kūrybiškumas, gebėjimas kritiškai įvertinti savo įgūdžius ir gaunamą informaciją − būtent šiuos gebėjimus, kaip esminius diegiant inovacijas mokyklose, nurodo pažangiausios švietimo sistemos.

Kokios inovacijos ugdymo kokybės gerinimui šiandien mokyklai aktualiausios – tai ir buvo pagrindinė konferencijos tema.

Pagrindinis konferencijos tikslas − aptarti inovacijų integravimo švietime galimybes, jų svarbą ugdymo kokybei gerinti, skatinti šalies pedagogų bendradarbiavimą dalijantis gerąja patirtimi.

Konferencijoje dalyvavo gausus būrys pranešėjų bei dalyvių iš muzikos, dailės, meno mokyklų, lopšelių-darželių, pagrindinių mokyklų ir progimnazijų, gimnazijų ir bibliotekų.

Muzikinį sveikinimą konferencijos dalyviams skyrė Alytaus muzikos mokyklos septintos klasės smuikininkas Žilvinas Grogonis. Žilviną parengė smuiko mokytoja ekspertė Rita Frendzelienė, smuikininkui akompanavo koncertmeisterė metodininkė Lina Abromavičienė.

Visus susirinkusius pasveikino Alytaus muzikos mokyklos direktorė prof. dr. Aldona Vilkelienė.

Viena iš pirmųjų konferencijos pranešėjų − Vilniaus dailės akademijos ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dailėtyrininkė, docentė Dalia Ramutė Karatajienė apžvelgė, kaip meno mokyta Antikos ir Renesanso laikais. Šios patirtys yra mažai žinomos, bet davė nuostabių rezultatų mokymo bei meno pritaikomumui šiandienos ugdyme.

Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos vyresnysis muzikos teorijos dalykų mokytojas Viktoras Bakys pristatė ateities mokyklos viziją, kuri suglumino ne vieną klausytoją. Lektorius bandė atsakyti į klausimus − ar tikrai robotai pakeis mokytojus? Kaip atrodys ateities mokykla? Kokie esminiai pokyčiai laukia ateities mokyklos lyginant su šia diena?

Universalaus ugdymo dizaino metodo taikymą muzikos pamokoje pristatė Alytaus muzikos mokyklos direktorė, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė dr. Aldona Vilkelienė.

Alytaus dailės mokyklos direktorius, Dailės mokyklų vadovų asociacijos pirmininkas, mokytojas metodininkas Redas Diržys bandė filosofiškai atsakyti į klausimą, kokia galėtų būti erdvė muzikos ir dailės sąlyčiui.

Kūrybiškumo nuotykius skaitmenizuotame pasaulyje pristatė Alytaus dailės mokyklos mokytojas metodininkas Mantas Kazakevičius.

Alytaus muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gabrielė Dambauskaitė ir akordeono mokytoja metodininkė Rima Beitnarienė supažindino su inovatyviomis galimybėmis Nordplus suaugusiųjų švietimo projekte Nr. NPAD-2018/10217 „Mokymasis yra patrauklus: skaityk ir dainuok!“, buvo pristatytas inovatyvus metodas ,,žaibiškas sambūris“ (Flash mob).

Vizualizacijos metodus, paverčiančius ugdymo procesą sėkme, pristatė Alytaus r. meno ir sporto mokyklos mokytoja metodininkė Laima Zalanskienė.

Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos smuiko mokytoja ekspertė Eglė Sakavičienė pasidalijo patirtimi, kaip organizuoti mokinių mokymo procesą namuose, motyvacijos skatinimą. Lektorė supažindino konferencijos dalyvius su Australijos mokslininkų tyrimais, kokią įtaką žmogaus vystymuisi daro muzikinis ugdymas.

Marijampolės meno mokyklos fortepijono mokytoja metodininkė Vilija Kulikauskienė pasidalijo patirtimi, kaip informacines technologijas taikyti individualioje pamokoje mokant groti fortepijonu.

Kaip organizuoti muzikos istorijos ugdymo procesą, kad jis būtų modernus ir patrauklus, ko šiandien nori mokiniai, − demonstravo Alytaus muzikos mokyklos muzikos mokytoja metodininkė Daiva Grabauskienė.

Alytaus lopšelio-darželio „Linelis“ mokytoja metodininkė Laima Labutytė pasidalijo patirtimi, kaip muzikos pamokėlėse naudoti interaktyvią lentą, kaip geriau įtraukti vaikus, jų tėvelius ir visą darželio bendruomenę į įvairias veiklas.

Apie vaikų kūrybiškumą, techninius sprendimus, realizuojant kūrybines idėjas animacijoje pasakojo Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos vyresnioji dailės mokytoja Alė Kalėdienė.

Alytaus lopšelio-darželio „Girinukas“ vyresnioji muzikos mokytoja Rima Vaickelionytė-Zenevičienė kalbėjo apie ankstyvojo muzikinio ugdymo (-si) svarbą, pristatė muzikines ugdomąsias integruotas veiklas.

Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka“ ir Alytaus jaunimo centro mokytoja metodininkė Aušra Marcinkevičienė konferencijos dalyviams pristatė savo sukurtus mokymo metodus vokalo lavinimui.

Kokios naujos, paveikios mokymo (-si) erdvės, kokia šiuolaikinė biblioteka, mokyklose dirbančių bibliotekininkių darbo pobūdį pristatė Alytaus miesto mokyklų bibliotekininkių metodinio būrelio pirmininkė, Alytaus Putinų gimnazijos bibliotekos vedėja Marija Žuromskienė.

Konferencija prasidėjusi renesanso epocha ir pasibaigė renesansu. Alytaus muzikos mokyklos mokytojas Karolis Variakojis supažindino klausytojus su netemperuotu derinimu, kuris jau žinomas 500 metų. Lektorius pristatė esminius netemperuoto derinimo principus. Konferencijos dalyviai galėjo išgirsti Alytaus muzikos mokyklos pučiamųjų ansamblio atliekamą renesanso kūrinį naudojant netemperuotą derinimą.

Konferencijos temos buvo labai skirtingos, bet pamatėme, kad mokytojai, siekdami visapusiškai ugdyti jaunąją asmenybę, dirba kūrybiškai. Pasitelkiant išmaniąsias technologijas, atsiveria bendravimo ir bendradarbiavimo su mokiniu galimybės. Džiugu, kad mokytojai patys kuria mokymo metodus, norėdami ugdymo procesą padaryti įdomesniu ir patrauklesniu. Matomi ir tarpdalykiniai ryšiai, ugdymo erdvių plėtimosi perspektyvos.

Alytaus muzikos mokyklos informacija

Kur mus rasti

Kontaktai

Alytaus muzikos mokykla

Sporto g. 12, LT-62152 Alytus

Tel./faksas: + 370 315 74115

El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įmonės kodas: 191057492

Sąskaita tėvų mokesčiams:

Šiaulių bankas, LT93 7181 2000 0213 0611

 

2024 Copyright Alytaus muzikos mokykla Rights Reserved