SVARBI INFORMACIJA!
Informuojame, kad nuo 2020 m. lapkričio 16 d. iki lapkričio 27 d. karantino metu Alytaus muzikos mokykloje ugdymo procesas vyks mišriuoju būdu, savaitės dienas išdėstant taip:
Pirmadienį, antradienį ir trečiadienį 1–3 klasių mokiniams specialybės pamokos vyks kontaktiniu būdu. 4–8 klasių mokiniams specialybės pamokos vyks kontaktiniu būdu tik individualiai susitarus su mokytoju, visiems kitiems mokiniams specialybės pamokos vyks nuotoliniu būdu.
Ketvirtadienį ir penktadienį visos pamokos vyks nuotoliniu būdu.
Solfedžio ir muzikos istorijos pamokos vyks nuotoliniu būdu per Microsoft Teams. Jeigu dar neturite prisijungimo slaptažodžių, skambinkite pavaduotojai ugdymui.
Primename, kad karantino metu:
* tėvai gali palydėti/pasitikti vaikus tik iki Mokyklos durų, į vidų eiti negalima, mažesnius mokinius pasitiks nuo durų mokyklos darbuotojas;
* į pamokas gali atvykti tik mokiniai, kuriems nepasireiškė karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. (Tokie mokiniai mokomi nuotoliniu būdu);
* draudžiama į mokyklą atvykti darbuotojams ar mokiniams, jeigu jiems skiriama izoliacija ar nuotolinis mokymas bendrojo ugdymo mokykloje.
2018 metais šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, todėl natūralu, kad jau pirmaisiais jos gyvavimo metais Lietuvoje įsikūrė daug naujų įstaigų, meno kolektyvų, tradicijų. Nauji, su šiuo istoriniu įvykiu susiję jubiliejai rodo, kad Lietuvos valstybės atkūrimas ryškus ir šalies kultūriniame gyvenime. Taigi, 1919 metai Kaune – veikė pirmosios lietuviškos vaidyklos, 1920 metais išaugusios į teatrą, Juozas Naujalis Kaune įkūrė pirmąją muzikos mokyklą, kuri vėliau buvo suvalstybinta. Šiai mokyklai ėmė vadovauti kompozitorius ir pedagogas Juozas Tallat-Kelpša. Šį vardą paminėjau neatsitiktinai – su juo susietas ir šis straipsnis.
Vilniuje vykusios konferencijos „Juozas Tallat-Kelpša ir jo amžininkai – profesionalūs lietuvių muzikai“, į kurią buvau pakviesta, kaip Alytaus muzikos mokyklos direktorė, metu buvo prisiminti pirmieji atkurtos valstybės kompozitoriai – Juozas Naujalis, Juozas Gruodis, Stasys Šimkus. Renginyje, kurį organizavo Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos mokytojai, dalyvavo ir Juozo Gruodžio konservatorijos bei Juozo Naujalio muzikos gimnazijos vadovai Kęstutis Bliujus ir Raimundas Simanavičius, kiti svečiai. Konservatorijos direktorė Doleroza Pilikauskienė papasakojo apie persikėlimo iš Didžiosios gatvės pastato į naujai renovuotas patalpas Gerosios Vilties gatvėje. Čia daugiau vietos, didelė aikštelė automobiliams, o pats konservatorijos pastatas stovi Dievo apvaizdos bažnyčios teritorijoje. Žinoma, žemės naudojimo klausimai išspręsti, ir konservatorijai šiuo metu dar priklauso keli pastatai, kurie laukia atnaujinimo.
Buvusieji Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos, anksčiau, aukštesniosios muzikos mokyklos, auklėtiniai su nostalgija prisimena senuosius, menančius 17 a., Abromavičių rūmus Vilniaus senamiesčio širdyje, kai čia pat galėjai apsilankyti Filharmonijos koncertuose ar pasigėrėti bohemiška Parodų rūmų atmosfera. „Kelpšiukai“, taip prisistato konservatorijos absolventai vieni kitiems, aišku, nekvestionuodami J. Tallat-Kelpšos kūrybinio palikimo, kurio vienas kitas kūrinys buvo duoklė tuometiniam sovietų režimui. Tari žodį „kelpšiukai“, ir mintyse matai vidinį konservatorijos kiemelį, kuriame ant suoliuko pavasarį teoretikai spręsdavo harmonijos uždavinius, žemutiniame aukšte įrengtas ir visada triukšmingas pūtikų klases, prisimeni ankstyvus rytus prie konservatorijos lauko durų, kai laukdavai 6 valandos, kada budintis atrakins pastato duris, kad galėtum „užsiimti klasę“. Tai reikšdavo, kad visą rytą iki paskaitų, o po to ir vakare iki vėlumos galėsi groti ir ruošti kitas muzikines užduotis. Paklausa buvo didelė, tuometiniai studentai net laukdavo eilėje nuo pusės šešių atidarant konservatorijos duris.
Dabartiniams mokiniams šioje konservatorijoje taip pat geros sąlygos: nauja koncertų salė, ne vilniečiams patogu gyventi šalia esančiame bendrabutyje. Malonu scenoje matyti koncertuojant buvusią mūsų mokyklos mokinę violončelininkę Barborą Gailiūtę, kuria, kaip ir kitais mūsų absolventais džiaugiasi konservatorijos dėstytojai. Belieka tik palinkėti naujai „kelpšiukų“ kartai kūrybinės sėkmės ir laukti jų sugrįžtant dirbti į savo miestą – Alytų.
Direktorė Aldona Vilkelienė