SVARBI INFORMACIJA!
Informuojame, kad nuo 2020 m. lapkričio 16 d. iki lapkričio 27 d. karantino metu Alytaus muzikos mokykloje ugdymo procesas vyks mišriuoju būdu, savaitės dienas išdėstant taip:
Pirmadienį, antradienį ir trečiadienį 1–3 klasių mokiniams specialybės pamokos vyks kontaktiniu būdu. 4–8 klasių mokiniams specialybės pamokos vyks kontaktiniu būdu tik individualiai susitarus su mokytoju, visiems kitiems mokiniams specialybės pamokos vyks nuotoliniu būdu.
Ketvirtadienį ir penktadienį visos pamokos vyks nuotoliniu būdu.
Solfedžio ir muzikos istorijos pamokos vyks nuotoliniu būdu per Microsoft Teams. Jeigu dar neturite prisijungimo slaptažodžių, skambinkite pavaduotojai ugdymui.
Primename, kad karantino metu:
* tėvai gali palydėti/pasitikti vaikus tik iki Mokyklos durų, į vidų eiti negalima, mažesnius mokinius pasitiks nuo durų mokyklos darbuotojas;
* į pamokas gali atvykti tik mokiniai, kuriems nepasireiškė karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. (Tokie mokiniai mokomi nuotoliniu būdu);
* draudžiama į mokyklą atvykti darbuotojams ar mokiniams, jeigu jiems skiriama izoliacija ar nuotolinis mokymas bendrojo ugdymo mokykloje.
Rugpiūčio 25-28 dienomis Kauno kultūros centre ,,Tautos namai“ vyko Lietuvos liaudies instrumentų kūrybinė laboratorija ,,Skambėkite, kanklės“, kuriame dalyvavo šalies kanklių ir birbynių pedagogai.
Pranešimus skaitė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos liaudies instrumentų katedros vedėja, profesorė Lina Naikelienė, docentė Aušrelė Juškevičienė, Vilniaus Juozo Tallat – Kelpšos konservatorijos mokytoja metodininkė Violeta Čiutienė. Vyko atviros integruotos pamokos, kurias vedė Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokytoja ekspertė Regina Vaišnorienė ir dr. Regina Marozienė. Pranešimuose buvo kalbama apie kankliavimo technikos lavinimą ir jo svarbą jaunojo atlikėjo ugdyme, apie pratybas ugdančias ištvermę, padedančias apjungti judesį ir mintį, susikaupti pasirodymams.
Alytaus muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Audronė Venckūnienė pranešime ,,Lietuvių liaudies instrumentai muzikos terapijoje“ kalbėjo apie muzikos poveikį žmogaus fizinei, psichinei ar socialinei sveikatai ir gerovei stiprinti. Pristatyta Etnomuzikos terapijos asociacijos narių veikla ir patirtis, taikant muzikinius meninius pratimus su ligoniais reabilitacijos laikotarpiu, paliatyvios slaugos palatose, globos namuose. Kalbėta apie suaugusiųjų švietimą ir tarptautinį Erazmus+ projektą „Technologinis, kalbinis ir emocinis raštingumas per muziką“, kuris skirtas muzikos mokytojams tobulinti kvalifikaciją ir įgauti naujų kompetencijų dirbti su specialiųjų poreikių ir vyresnio amžiaus asmenimis, susipažinti su naujais meniniais muzikiniais metodais, padedančiais įgyti, stiprinti IT, užsienio kalbos ir saviraiškos gebėjimus. Lietuvos liaudies instrumentų kūrybinės laboratorijos dalyviai pakviesti gegužės mėnesį dalyvauti šio projekto tarptautinėje konferencijoje, kuri vyks Alytaus muzikos mokykloje.